O nás

Projekt Koncert proti totalitě vznikl na půdě HAMU v roce 2014 a fakulta se tak připojila k celorepublikovým oslavám 17. listopadu. Z původně jednorázového projektu se, především díky nadšeným reakcím návštěvníků, stala pravidelná alternativa, jak strávit listopadový večer, díky tomuto koncertu v krásných prostorách sálu Martinů a ve společnosti dobré hudby.

Projekt není jen oslavou výročí sametové revoluce, ale také připomínkou svátku Mezinárodní den studentstva, který vznikl po tragických událostech 17. listopadu 1939.

Hudební dramaturgie reflektuje díla autorů, jejichž životy byly poznamenány totalitními režimy, ať již nacistickým nebo komunistickým. Koncert proti totalitě je současně vyjádřením úcty všem, kteří čelili nebo jsou nuceni čelit některé z forem bezpráví.

Na pódiu své alma mater se unikátně díky koncertu setkávají talentovaní studenti HAMU se svými profesory a úspěšnými absolventy, kteří si své místo na hudební scéně již vydobyli, a aktuálně jsou skvělými sólisty, členy renomovaných domácích či zahraničních ansámblů nebo držiteli významných ocenění. K naší velké radosti myšlenka projektu rezonuje i v zahraničí, a tak v posledních letech zveme také zajímavé zahraniční hosty.

Koncert se koná zdarma.

Od roku 2015 doprovází Koncert proti totalitě komorní výstavy, instalované v prostorách Respiria HAMU. Také výstavy jsou přístupné zdarma široké veřejnosti a je možné je navštívit po dobu jednoho měsíce.

Těšíme se na Vaši účast!

Tým Koncertu proti totalitě